Dziś nowość ze świata technologii. Płacenie oczami – brzmi ciekawie? To zapraszam! 

W dzisiejszych czasach płacić można wszystkim, kartą, telefonem czy zegarkiem. Wykonuje się już nawet operacje z wszczepianiem micro chipa pod skórę. Jest natomiast mniej inwazyjna metoda. Co powiecie na płatność oczami?

Autoryzacja biometryczna jest już popularna od dłuższego czasu. Większość osób odblokowuje tak swój smartfon – czy to odciskiem palca czy detekcją twarzy. Teraz przyszła kolej na zastosowanie takiej formy autoryzacji podczas płatności. Mowa tu o systemie z polskimi korzeniami, czyli PayEye. 

Przyznacie, że brzmi ciekawie?! 

Nie musimy pamiętać o kartach, czy zegarkach. Wystarczy raz powiązać swoją tęczówkę z kartą płatniczą na stronie payeye.com i gotowe. Naszym zdaniem świetne rozwiązanie. Sklepy chcące oferować taki sposób płatność muszą zaopatrzyć się w specjalne terminale. System zapoczątkowany we Wrocławiu aktualnie dostępny jest również w Warszawie i Poznaniu. Oczywiście w miejscach, które przystąpiły do tego sposobu płatności. 

Chcesz być na bieżąco z nowinkami technologicznymi zaobserwuj nasze profile na Facebooku i Instagramie oraz na naszej stronie useemore.pl

Useemore – powierz swoje profile w dobre ręce.

Categories: